Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki

lawnd m

eu m


Upitax

 


Rozliczenie PIT realizowane jest w ramach projektu PITax.pl dla OPP" przy współpracy z IWOP

200 lat Ozorkowa

Smaller Default Larger

Luty - miesiącem na poznawanie historii

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie w miesiącu lutym mieli okazję poznać historię Polski oraz historię miasta Ozorków. 

W dniu 08.02.2018r. braliśmy udział w balu integracyjnym „Zaczarowany świat„ w Koluszkach, którego tematem przewodnim była „ Muzyczna podróż przez ostatnie stulecie”. Zadaniem uczestników balu było zaprezentowanie krótkiej scenki na temat lat, które zostały im przydzielone. Nasi podopieczni wylosowali lata 40-ste, wcielili się w handlarzy i przedstawili scenkę do piosenki „Teraz jest wojna”. Zdaniem organizatorów balu nasza grupa swoją scenką najlepiej oddała charakter oraz muzykę i stroje jakie towarzyszyły latom 40-stym. O czym świadczy zdobycie głównej nagrody – „Nagroda prezesa”, za co bardzo dziękujemy.  Była to świetna okazja by poznać bliżej minione stulecie oraz bawić się zgodnie z szalonym karnawałem.  

Następnym punktem poznawania historii była wystawa „Podróż do Łodzi w poszukiwaniu śladów Żydów z Fryzji Wschodniej” prezentowana w Izbie Historii Miasta Ozorkowa. Nasi uczestnicy w dniu 15.02.2018 r. wybrali się do Izby Historii by poznać bliżej życie społeczności żydowskiej z miejscowości Emden. Na wystawie ukazana została także historia samego miasta i jego powiązań z Polską, nawiązano do osoby Jana Łaskiego (Młodszego) pisarza, tłumacza, dyplomaty, teologa protestantyzmu, zasłużonego dla rozwoju języka polskiego i piśmiennictwa oraz dla rozwoju polskiego humanizmu i tradycji demokratycznych. Po obejrzeniu wystawy podopieczni mieli okazję uczestniczyć w zajęciach jakie przygotował dla nich Pan Szymon Bajor. 

Kolejnym i ostatnim już punktem poznawania historii były zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie, które odbyły się w dniu 16.02.2018 r. Tym razem przyjrzeliśmy się  legendzie o Ozorkowie oraz dowiedzieliśmy się co to jest książka i jak tworzy się ilustrację do książek. Następnie odbyły się zajęcia z kaligrafii, na których uczestnicy mieli okazję wykaligrafować swoje inicjały. 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Danucie Trzcińskiej – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Panu Szymonowi Bajorowi za zorganizowanie zajęć dla naszych uczestników. 

historia02 - Kopia.JPGhistoria12 - Kopia.JPGhistoria04 - Kopia.JPGhistoria03 - Kopia.JPGhistoria09 - Kopia.JPGhistoria11 - Kopia.JPGhistoria10 - Kopia.JPGhistoria01 - Kopia.JPGhistoria07 - Kopia.JPGhistoria05 - Kopia.JPGhistoria06 - Kopia.JPGhistoria13 - Kopia.JPGhistoria08 - Kopia.JPG