Sport to siła, integracja, zdrowie i nowe możliwości – właśnie te wartości przyświecały nam podczas realizacji Warsztatowego Klubu Sportowego VIII. Dzięki zaangażowaniu uczestników stworzyliśmy przestrzeń, w której każdy mógł odnaleźć swój potencjał i przekraczać własne granice.
Co zrealizowaliśmy?
50 godzin zajęć sportowych przez 10 miesięcy.
Ćwiczenia indywidualne i grupowe, w tym relaksacja, gry zespołowe i trening na specjalistycznym sprzęcie.
Aktywizacja 10-osobowej grupy osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności – ruchowymi, intelektualnymi, słuchowymi i sprzężonymi.
Profesjonalne wsparcie wykwalifikowanego specjalisty.
Dlaczego to było ważne?
Ten projekt był odpowiedzią na marzenia i potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Stworzyliśmy nie tylko możliwość aktywności fizycznej, ale także okazję do integracji, nawiązywania relacji i pokonywania codziennych barier.
Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki zorganizowało wycieczkę do malowniczego Sandomierza dla swoich podopiecznych. Było to niezwykłe wydarzenie, pełne emocji, nowych doświadczeń i pięknych widoków, które na długo pozostaną w pamięci.
Przygodę rozpoczęli od wizyty w Muzeum Ojca Mateusza. To miejsce, które każdy fan serialu powinien odwiedzić! Podopieczni mieli okazję zobaczyć oryginalne rekwizyty z planu filmowego, a także zwiedzić dokładnie odwzorowane pomieszczenia, w których kręcone były sceny serialu. Dzięki interaktywnym wystawom i pasjonującym opowieściom przewodnika, wszyscy mogli poczuć się jak część telewizyjnych przygód Ojca Mateusza.
Minęła siódma edycja Warsztatowego Klubu Sportowego, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę. Projekt polegał na prowadzeniu grupowych zajęć mających na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Podopieczni poprawili swoją kondycję oraz poznali nowe dyscypliny sportowe.
Najbardziej urokliwym zakątkiem Polski są Kaszuby. Magią tego trenu jest piękno wyjątkowych krajobrazów, tajemnice tej ziemi i jej osobliwość, kultura, własny język. Udało nam się zwiedzić ten piękny region w dniach od 3 do 4 lipca 2023 r. Zabytki zapierające dech w piersiach urzekały nas każdego dnia. Zamek krzyżacki, po którym oprowadziła nas Pani przewodnik i miasto zakochanych – Chełmno to tylko pierwszy dzień naszej przygody.
"Warsztatowy Klub Sportowy VI" to tytuł zadania publicznego, w którym brały udział osoby z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Ozorków.
Zakończyliśmy cykl 20 intensywnych spotkań, które miały miejsce w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Osoby z niepełnosprawnościami brały udział w wielu grach i zabawach sportowych (m.in gra w kręgle) oraz ćwiczyły na rozmaitym sprzęcie (m.in na rowerku stacjonarnym, bieżni).
Dla wszystkich był to czas zarówno zabawy, jak i nauki oraz pokonywania własnych słabości.
Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Ozorków.
Warsztatowy Klub Sportowy już po raz piąty zorganizował zajęcia w dla osób z niepełnoprawnosciami.
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddziału Łódzkiego odbywały się zajęcia taneczno – ruchowe przy muzyce. Dzięki nim, podopieczni stowarzyszenia w ramach zabawy wzmacniali koordynację ruchową. Celem zajęć była integracja uczestników, pokonywanie ich własnych barier, a muzyka została wykorzystana do celów terapeutycznych.
Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Ozorków
Chociaż za oknem nie ładna pogoda i ciągle pada i pada to nam to wcale nie przeszkadza i spędziliśmy wspaniały czas przez trzy dni na Suwalszczyźnie - opiekunowie oraz pracownicy Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki wraz z podopiecznymi. Wyjazd odbył się w dniach 27 – 29 sierpnia. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała w Augustowie był rejs katamaranem a po rejsie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Augustowskiej. Czy wiedzieliście, że kiedyś zamiast pierścionka zaręczynowego mężczyzna własnoręcznie musiał wykonać dla kobiety coś z drewna ? Piękny gest, dziś już niespotykany.
Strona 1 z 2